1. veebruaril 2020 võistles Simuna kooli robootikute meeskond FIRST LEGO League Pandivere eelvoorus.
Edukat võistlust kroonis edasipääs FIRST LEGO League finaali, mis toimub 7.-8. märtsini.
Samuti toodi koju Pandivere eelvooru II Meistri karikas.
Meeskonda kuulusid Aliise Kull, Kert Karm, Joosep Viiksaar, Mattias Ojasaar, Merit Nõmmiste, Carl Randmets, Renita Priks, Karl Sokk, Andry Pent, Heleri Pent, Annaliisa Hiietamm.
Robootikuid juhendasid Liis Danilas ja Liivika Harjo. Nõu ja jõuga olid abiks Leie Nõmmiste, Annika Aun, Madis Kull ASst Antaares, Ain Pähkel ASst Nordecon.
FIRST LEGO League Eesti eelvoorudes kokku osaleb sellel aastal 177 meeskonda, neist Pandivere eelvoorus oli 24.

Simuna Kooli robootikutest moodustatud kolm meeskonda stardivad RoboOlümpial.
Meeskonda "Leegitsejad" kuuluvad Caroliina Mattisen ja Merili Pärn, meeskonda "Maratoonor" kuuluvad Martti Keinanen ja Joosep Viiksaar ning meeskonda "Vahva vunts" kuuluvad Kert Karm, Carl Randmets ja Mattias Ojasaar.
Õpilasi juhendavad Liis Danilas ja Liivika Harjo.
Fotod ja videod on õpilaste enda tehtud.
RoboOlümpia on veebipõhine robootikavõistlus 5-14 aastastele lastele ja noortele. https://roboolumpia.ee/

9.–10. (2019) märtsini toimus teaduskeskuses AHHAA FIRST LEGO League Orbiidile hooaja suur finaal, kus osales kokku 44 parimat meeskonda. Orbiidile hooaja parima meeskonnatöö võidukarika tõi koju meeskond Simuna. Võiduni viis meeskonna selge ühtekuuluvustunne, entusiasm ja lõbusus, oskus kaasata ja arvestada erinevas vanuses õpilastega ning soov koos töötada ja jagada oma ideid teiste meeskondadega.
Meeskonda kuulusid Kert Karm, Merili Pärn, Merit Nõmmiste, Mattias Ojasaar, Martti Keinanen, Caroliina Mattisen, Joosep Viiksaar, Carl Randmets, Renita Priks, Joel Henry Visnapuu, Andry Pent, Karl Sokk ning juhendajad Liis Danilas ja Liivika Harjo. Meeskonda toetasid ettevalmistuse juures Velle Taraste, Leelo Ambos, Tauno Ojasaar, Tanel Loorits ning Rakke Robo ja Tamsalu Tamsa meeskonnad.
Pildid

Palju õnne tublidele robootikutele ja juhendajatele ning suur aitäh abilistele!
Kahepäevases finaalis  tuli meeskonnal tutvustada ise ehitatud ja programmeeritud LEGO Mindstorms robotit, võistelda robotimängus, tutvustada projekti käigus uuritud kosmosega seotud tõsielulist probleemi ja sellele sobivat lahendust, esitada 1-minutiline "liftikõne" uuritud probleemist ja lahendusest ning tutvustada hindamismeekonnale, kuidas meeskond järgib ja väärtustab FIRST põhiväärtusi.

Nädalavahetusel, 9.-10. märtsini võistleb Simuna kooli robootikute meeskond FIRST LEGO League 2018/19 Orbiidile! finaalis AHHAA Teaduskeskuses.
Enne suurt finaali jagasid robootikud oma teadmisi kosmosest ja kogemusi robotitega töötamisest koolikaaslastele.
Soovime robootikutele edu ja hoiame neile kõvasti pöialt!
FLL programmist saab rohkem lugeda https://www.firstlegoleague.ee/fll/mis-on-fll-2/

2. veebruaril 2018 võistles Simuna kooli robootikute meeskond FIRST LEGO League Pandivere eelvoorus. Edukat võistlust kroonis edasipääs FIRST LEGO League finaali, mis toimub 9.-10. märtsini AHHAA Teaduskeskuses.

Võidukasse meeskonda kuulusid Kert Karm, Merili Pärn, Caroliina Mattisen, Joosep Viiksaar, Mattias Ojasaar, Martti Keinanen, Carl Randmets, Renita Priks, Karl  Sokk, Andry Pent. Robootikuid juhendasid Liis Danilas ja Liivika Harjo. Suureks abiks robootikute ettevalmistamisel olid Tauno Ojasaar, Tanel Loorits ja Velle Taraste.

3. novembril 2018 osalesid meie kooli robootikud Vinni-Pajusti Gümnaasiumis toimunud
robootikavõistlusel Vinni V Espitsjoon 2018.
Üheteistkümne meeskonna konkurentsis saavutas meeskond "Simuna robootikud"
koosseisus Karl Sokk, Andry Pent, Kert Karm  I koha
ja "Simuna noored robootikud" Martti Keinanen, Joosep Viiksaar, Rico-Rander Mälton III koha.

Robootikaring algklasside õpilastele töötab koolis 2017. aasta märtsist ning ringi juhendab õpetaja Velle Taraste Tamsalu gümnaasiumist.
Robootikaring on ühinenud NutiLaborite projektiga.
NutiLaborite eesmärk on suurendada noorte IT-alast teadlikkust ning tõsta infotehnoloogiat õppima asuvate noorte arvu.
2012. aastal algatatud NutiLaborite projekti eesmärgiks on arendada noorte infotehnoloogia-alast huvitegevust Eestis.
Projekti veab Vaata Maailma SA ja suursponsorid on Telia Eesti, Microsofti, Swedbank, SEB. NutiLabori projekti tutvustuse ja teised toetajad leiate NutiLabori kodulehelt (www.nutilabor.ee).

1.06.22
Toimetaja: SIGNE RUMMO