Huvitegevus 2018/19
22. mail toimus Väike-Maarja Värkstoa projekti raames Simunas loodusteaduskonverents.
Ettekannetega esinesid koostööprojektis osalevate koolide õpilased Sõmerult, Vinni-Pajustist,
Roelast, Muugast, Laekverest, Simunast, Väike-Maarjast ja Kiltsist.
Aitäh sisukate ettekannete eest!
3. klass kogus andmeid nurmenuku kasvukohtade kohta Simuna ümbrusest. Vaatlusi tehti viies erinevas kasvukohas ja kokku kaardistati 2408 õit, millest L-tüüpi õisi oli 1139 ja S-tüüpi õisi 1267.
29. APRILLIL AVATI SIMUNA KOOLI KOHVIK.
Õpilaste ettevõtlikkuse toetamiseks, arendamiseks avatud kohvikuleti ja laudade,
toolide idee tuli kooli hoolekogu liikmete poolt.
18. aprilli õhtul kogunesid hoolekogu liikmed Priit Beljaev, Leie Nõmmiste, Liis Danilas,
Mart Pruul, Raili Vahter ja Siiri Kanarbik ning direktor Kaja Põldmaa paigaldama kohvikuletti ning dekoreerima kohvikut.
Esimesel päeval pärast vaheaega avati hoolekoguliikmete maitsvate küpsetistega värviküllane kohvik. Nüüd on igal klassil võimalus kuni õppeaasta lõpuni valida sobiv aeg, mil kohvikupidamist katsetada.
Suur kummardus ettevõtlikule hoolekogule ning edukat äri õpilastele!
Meie kooli tubli vilistlane Rein Miller ja OÜ Äntu mõis kinkisid Simuna Koolile pühade puhul kastitäie mahemune. Laste loova töö tulemusena said harilikest kanamunadest imelised pühademunad.
Simuna koolimajas toimusid 17.-19. oktoobrini leiutamispäevad. Leiutajateks olid alates lasteaialastest kuni 7. klassi õpilaste ja õpetajateni. Kokku oli toimetamas peaaegu 50 leiutajat. Leiutamispäeva eesmärk oli luua lahendusi koolis olevatele probleemidele: varastamine, kiusamine, libedad trepid ja põrandad, koridorides jooksmine, nutisõltuvus, õppetöö ajal koolimajast teatamata lahkumine. Probleemid püstitas leiutamispäeva üks korraldajatest, õp Liivika Harjo, mõeldes koolis igapäevaselt ettetulevatele probleemidele ja viimastel aastatel õpilastega juhtunud õnnetustele. Peaaegu kõikidele probleemidele leiti lahendused.
Aitäh tublidele leiutajatele ja nende juhendajatele!
31. oktoobril käisid Eesti Päevalehe ajakirjanikud Kristi Sarap ja Liina Kanarbik õpilastele tutvustamas ajakirjanduse telgitaguseid. Lahatud said küsimused, miks üldse ajakirjanikuks hakati, kas ajakirjanik teeb ka koomikseid ning mis kõige olulisem - kas ajakirjanikel vabu päevi ka on. Mõtteid sai vahetatud ka kohaliku meedia kohta. Kokkuvõtteks leiti, et Simuna koolis on hakkajaid ja tublisid lapsi, kellest nii mõnestki võib tulevikus ajakirjanik saada.
Aitäh Liina Kanarbik ja Kristi Sarap!
6. klass osaleb projektis Pudruprogramm 2018. Selle tarbeks valmistasid nad kooli köögis ühiselt tatrahelbeputru praetud peekoniribade ja röstsibulaga. Juurde pakuti praemuna ja kaunistuseks tomatit-kurki.
Koos küpsetati ka kooki, kuhu peale tavaliste koostisosade lisati kuivatatud puuvilju ja marju,
porgandit, banaani, kaerajahu ning riivitud sidrunikoort.
Kõige paremini maitses see kook jäätisega...